Technologie

o krok blíž k nositelům

Společnosti Shamir je předním světovým inovátorem v oblasti optiky. Jeho vlastní technologie jsou výsledkem 40 letého výzkumu a vývoje.

Díky odborným znalostem a průlomovým technologiím z Shamiru činí světově uznávaného lídra v oblasti výroby brýlových čoček, které zajišťují pohodlí nositele spolu s optimalizovanou ostrostí zraku pro prakticky jakoukoliv korekci v jakémkoliv tvaru.

Eye-Point Technology III™

reálné vnímání okolního světa

Eye-Point Technology III™ je nová analytická technologie, která umožňuje překonávat různé vizuální vjemy a problémy s různými dioptrickými hodnotami.

Shamir dokáže simulovat autentický pohled každého nositele vzhledem k jeho korekci, tím je schopen předefinovat vizuální vnímání a srovnat rozdíly, jak pro hyperopické, tak pro myopické nositele. Výsledná brýlová čočka dokáže poskytnout nositeli lepší vizuální zážitek bez ohledu na jeho korekci.

Natural Posture™

přirozená pozice držení těla

Natural Posture™ je nový koncept ergonomického designu, který dynamicky lokalizuje blízkové ohnisko v rámci koridoru (designu) progresivních čoček s přihlédnutím k plusové nebo minusové korekci.

Výsledkem je minimalizování nepřirozeného naklánění hlavy nebo manipulace s blízkým předmětem ve snaze nalézt čtecí ohnisko. Jakékoliv posturální nepohodlí při čtení nebo práci na blízko je tak minimalizováno, což zajišťuje nositeli přirozené a pohodlné držení těla.

IntelliCorridor™

unikátní optimalizace dioptrií v koridoru

Tato technologie řídí průběh progresivního kanálu u progresivní brýlové čočky podél vizuální dráhy oka. IntelliCorridor™ umožňuje při vytváření progresivních čoček klást variabilní důraz na výkon pro každý daný bod čočky.

Na základě toho má společnost Shamir schopnost navrhovat brýlové čočky optimálně vhodné pro konkrétní činnosti, od čoček pro specifické sporty, až po víceúčelové čočky, které věnují zvláštní pozornost jasnému vnímání dnešních průběžných vizuálních úkolů. Toho je dosaženo bez kompromisů v dálkové zoně, snadném přizpůsobení a hladkém přechodu mezi zobrazovacími zónami.

As-Worn Quadro™

perfektní stabilita obrazu

Technologie As-Worn Technology™ kompenzuje konstrukční strukturu brýlové čočky podle jedinečných parametrů vybrané obruby. Zajišťuje nositeli stejný pocit zrakové ostrosti, jakou měl ve zkušební obrubě u lékaře nebo optometristy.

As-Worn Quadro™ – design brýlové čočky je nyní ještě méně citlivý na změny sklonu, což zajišťuje celkové zlepšení výkonu čočky v jakékoliv pozici s maximální eliminací rozostření, houpání nebo deformace obrazu.

Close-Up™

řešení čtecí konvergence

Vizuální požadavky dnešního světa se změnily. Téměř každý dnes používá digitální zařízení, které způsobují  častější konvergenci očí.

Podle posledních průzkumů používá 90% lidí digitální zařízení po dobu 2 a více hodin denně, zatímco 60% lidí používá digitální zařízení 5 a více hodin denně.
Zdroj: The Vision Council, 2016 Digital Eye Strain Member Report

Technologie Close-Up™ dokáže optimalizovat ohnisko čtecí zóny brýlové čočky podle konvergence  nositele. Brýlová čočka následně dokáže zohlednit individuální rozdíly jednotlivce, od fyziologických rysů, jako je vzdálenost mezi zornicemi, délka ramen, poruchy konvergence/divergence, životní styl, typ práce, koníčky a podobně. Výsledkem je vysoce personalizovaná čočka, která splňuje požadavky dnešního vizuálního výkonu, ať už pro časté nebo nepravidelné uživatele blízké a střední vzdálenosti.

Eye-Point Technology AI™

nová a zdokonalená technologie využívající umělou inteligenci

Technologie Eye-Point Technology III™ dosud využívala simulací lidského oka a obrazů v reálném světě. Pomocí nového softwaru, Head Eye Integrative Movement (HEIM), jsme sledovali, přes které oblasti brýlové čočky se nositel skutečně vidí, podél vertikálních i horizontálních os v různých zónách vidění.

Tato technologie nám nyní umožňuje navrhovat brýlové čočky, které zohledňují skutečné pozorovací úhly vypočítané pro každou vzdálenost. Dříve byly naše designy založeny na simulovaném pohybu očí – nyní vycházíme z reality.

Continuous Design Technology™

jedinečný design pro jedinečné nositele

Současné progresivní brýlové čočky jsou založeny na koncepci s jedním designem. Continuous Design Technology™ spojuje jeden produkt s kontinuem návrhů, které splňují řadu specifických vizuálních potřeb. Díky této nové technologii naši optičtí návrháři integrují různé „designové geny“ založené na řadě prototypů vyvinutých tak, aby tvořily základ jednoho produktu s nepřetržitým konceptem designů.

Shamir Autograph Intelligence™ obsahuje 12 prototypů, které byly vyvinuty na základě rozsáhlého výzkumu se zohledněním potřeb Vizuálního věku™.

Výsledkem je jedinečný design progresivní čočky, který se ideálně přizpůsobí nositeli s ohledem na jeho  Vizuální věk™, ve všech zónách vidění a na všechny vzdálenosti.

Visual AI Engine™

nepřetržitý vývoj a zdokonalování produktu

Shamir Visual AI Engine™ implementuje koncepci nepřetržitého zdokonalování s využitím všech parametrů ovlivňujících optimalizaci brýlové čočky. Inteligentní engine je multi-rozměrný optimalizační proces, založený na různých designových genech s neustálým zpracováváním nových informací a vizuálních dat nositelů.

Komplexní design Shamir Autograph Intelligence™ by byl příliš náročný na dokončení bez této nové technologie. Konečným výsledkem je produkt, který je předčasně navržen s maximální přesností pro každého nositele a jeho Vizuální věk™.

Zásady ochrany osobních údajů
Při návštěvě této stránky jsou shromažďována data o vašich preferencích a používání tohoto webu, které vyžíváme pro statistické účely. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a zpracováním souborů cookies na našem serveru. Zásady ochrany osobních údajů
Youtube
Consent to display content from - Youtube
Vimeo
Consent to display content from - Vimeo
Google Maps
Consent to display content from - Google